תמחור תמחור תמחור

חודש וחצי לפני סיום שנת המס וזהו זמן מצויין לעשות שני דברים:
1. לתת פוש אחרון לשנה הנוכחית ולסיים אותה עם התוצאות הכי טובות שאתם יכולים.
2. להסתכל קדימה ולבנות תוכנית עבודה חדשה לשנת 2018, תוך כדי שימור ההצלחות שלנו בחינת מה שלא עבד ולמה (האם זה בגלל שלא שיווקנו אותו מספיק או שהוא פשוט לא נכון לנו?) ובמידת הצורך החלפתו במשהו חדש.

כדי לבנות תוכנית מדויקת לנו, אנחנו קודם כל צריכים לבדוק האם המחירים עדיין נכונים לנו. אולי אנחנו מעוניינים לפרק את השירות הגדול לכמה קטנים ואז לתמר במחיר נמוך יותר כל חלק ואולי אנחנו מעוניינים לעבות את השירות ולהעלות לו את המחיר? בכל מקרה המחיר חייב לתאום את הערך שהלקוחות שלנו יקבלו.

לא.נשים אין בעיה לשלם אם הם מבינים על מה הם משלמים והם רואים ומבינים את התועלות של השירות, אז אל תפחדו לבקש את הסכום שאתם ראויים לו.

חשוב לעדכן את הלקוחות הקיימים בשינוי המחיר ולתת להם התראה מראש. אתם יכולים בזמן ההודעה על העלאה להציע להם תשלום מראש לתקופה הקרובה במחיר הנוכחי והנה גביתם כסף כבר היום ולא נאצלתם להתמודד עם הגביה שלו בהמשך.

תמחור הוא אחד הפרמטרים היותר חשובים בניהול העסק. כשהתמחור לא נכון, ישנה הרגשה של ניצול, באיזשהו שלב המוטיבציה יורדת וכך גם איכות השירות, הלקוחות מתחילים לנטוש והעסק נכנס למסלול שלילי ואולי אף עלול להסגר.

תעריכו את עצמכם ואת העשייה שלכם, רק ככה הלקוחות שלכם יקבלו מכם את המיטב ויזכרו אתכם בפן הכי חיובי שיש.